Obraz

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa 
im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dlaczego warto u nas studiować?

6 najważniejszych atutów PWSZ Gniezno
Do tej pory zaufało nam już ponad 4 tysiące studentów – a oni nie mogą się mylić!

1. KSZTAŁCIMY NAJLEPSZYCH PRAKTYKÓW I SPECJALISTÓW

Już od ponad 17 lat kształcimy profesjonalistów, którzy z sukcesem podbijają międzynarodowe rynki pracy. Nasze programy kształcenia oparte są przede wszystkim na zajęciach praktycznych, realizowanych w formie: warsztatów, projektów, laboratoriów, case study oraz wizyt 
w przedsiębiorstwach i ośrodkach naukowo – badawczych. Praktyki zawodowe odbywają się 
w firmach lub placówkach medycznych, z którymi uczelnia pozostaje w ścisłej współpracy. Takie podejście do procesu kształcenia, powoduje że pracodawcy pozyskują wysoko wykwalifikowanych pracowników, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a nasi absolwenci są rozchwytywani na rynku pracy.

2. PODBIJAMY OGÓLNOPOLSKIE RANKINGI

Wg. Rankingu Szkół Wyższych Wydawnictwa „Perspektywy” do silnych atutów naszej Uczelni niewątpliwie należą:
  • znikomy poziom bezrobocia wśród naszych absolwentów
  • innowacyjne i umiejętne wykorzystanie środków unijnych na cele związane z podnoszeniem jakości kształcenia
  • oraz wysokie kwalifikacje naszej kadry akademickiej

Czynniki te powodują, że PWSZ Gniezno plasuje się w czołówce uczelni zawodowych w Polsce. W/w atuty docenił również Minister Edukacji i Nauki, który w 2021 roku przyznał naszej uczelni już po raz czwarty – 1 milion złotych na doskonalenie jakości procesu kształcenia.

3. INWESTUJEMY W MŁODE TALENTY

Wiemy, że studenci i absolwenci to najlepsi ambasadorzy naszej uczelni. Mając na uwadze ich aspiracje, rozwój kompetencji zawodowych, pasji naukowych, językowych i sportowych, z roku na rok podejmujemy działania, dzięki którym studiowanie w PWSZ Gniezno staje się przyjemnością:
  • przyszli inżynierowie rozpoczynają studia z własnym laptopem
  • pielęgniarkom oferujemy płatne (ponadprogramowe) praktyki zawodowe
  • studentom ceniącym indywidualność oraz chęć zdobywania doświadczenia zawodowego już w czasie studiów – proponujemy dodatkowe, certyfikowane kursy dokształcające, realizowane w ramach wybranego kierunku studiów
  • na przebojowych i ciekawych świata – czekają studia i praktyki za granicą
  • a studenckie kieszenie, wspieramy bogatym pakietem stypendialnym

4. ROZWIJAMY WSPÓŁPRACĘ MIĘDZYNARODOWĄ

Z roku na rok, sukcesywnie rozszerzamy również współpracę z uczelniami zagranicznymi, umożliwiając w ten sposób naszym studentom, możliwość odbycia części studiów lub praktyk zawodowych w wybranym kraju za granicą. Na chwilę obecną, nasi studenci studiują i praktykują w: Grecji, Bułgarii, Turcji, Portugalii, Hiszpanii oraz na Malcie, Litwie, Łotwie i w Niemczech.

5. DBAMY O KOMFORT NASZYCH STUDENTÓW

Nasz kampus akademicki to połączenie tradycji i nowoczesności. W odrestaurowanych, historycznych budynkach dawnych koszarów wojskowych w Gnieźnie, mieszczą się dzisiaj komfortowe i nowocześnie wyposażone: sale wykładowe, sale językowe, laboratoria komputerowe, fizyczne i chemiczne, specjalistyczne pracownie medyczne, biblioteka, bufet studencki i siłownia. Do dyspozycji studentów oddaliśmy również bezpłatny parking.

6. WSPIERAMY INICJATYWY STUDENCKIE I DZIAŁANIA SPOŁECZNE

O tym, że nie samą nauką żyje student, wiemy nie od dziś. Dlatego z miłą chęcią, wspieramy wszelkie inicjatywy studenckie, rozwój sportowych pasji i działalność społeczną, tj.: imprezy integracyjne dla studentów I roku, juwenalia, imprezy biegowe (w tym coroczny Bieg Hipolita, który odbywa się na terenie naszego kampusu), festiwale nauki, zbiórki krwi oraz zbiórki charytatywne w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy itp. Jedno jest pewne – z nami na pewno nie będziesz się nudził!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek

adres:ul. Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
telefon: (61) 424-29-42