KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W POZNANIU

Obrazek
Obrazek

Edukacja to nadrzędna cecha każdego środowiska, w którym dąży się do rozwoju. Rozwój wymaga poświęcenia jednostki, jej starania o swoje życie, także życie i zdrowie najbliższych.  Ta forma edukacji w elementarnej postaci przekazywana jest przez Policję, której statutowe działania określane są jako szeroko rozumiana prewencja, w tym postać edukacyjna – profilaktyka.  

Profilaktyka, w której policjanci edukują zainteresowanych w zakresie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Tak, zainteresowanych! Z czasem niestety doszliśmy do wniosku, że profilaktyka nie jest skierowana dla wszystkich. Niektórzy są oportunistami wobec wszelkich zasad, jeszcze inni przyjmują poglądy z punktu widzenia trudne do przyjęcia dla funkcjonowania społeczeństwa.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, służymy naszemu krajowi, każdemu obywatelowi i osobom przebywającym na naszym terytorium, odpowiadamy za Was i będziemy zawsze stać na straży Waszych praw i obowiązków. Policja jest organem ścigania, instytucją od egzekwowania praw, nie wyznacza ich tylko oddziałuje zawsze kiedy to większe dobro jest zagrożone incydentalnymi zachowaniami nielicznych, o których zazwyczaj głośno.  


Zachęcamy Państwa do sięgnięcia po publikacje, artykuły, czy opis wydarzeń związany z ryzykownym funkcjonowaniem w naszym społeczeństwie, pomoże to Państwu unikać zagrożeń, a także je przewidywać, zapobiegać im! Czym byłoby życie bez naszych bliskich!

Życie zgodne z zasadami wydaje się trudne, przewidywalne. Granice tych zasad czasami  potrafią zaskoczyć, jednak te zasady to nic innego jak wypracowany system zachowań określony na podstawie konkretnych wydarzeń, trudnych do zaakceptowania życiowych historii, w wielu przypadkach zapisanych na naszych “kartach karnych”.

Można żyć w zgodzie z zasadami, życie jest najwyższym dobrem, wartością nadrzędną a edukacja pozwoli je zachować i zwykłą codziennością celebrować. Kierując swój głos do wszystkich młodych ludzi, którzy wybierają, także podczas Targów Edukacyjnych swój kierunek edukacji życzymy dobrych wyborów, trafnych decyzji i skupienia na ludziach i rzeczach ważnych dla nich i dla Was!

Powodzenia!


Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

ZdjęcieObrazek

adres: ul. Kochanowskiego 2A, 60-844 Poznań
telefon: 47 77 131 11