Obraz

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poznańska Akademia Wychowania Fizycznego to uczelnia, w której studenci mogą realizować swoje pasje naukowe w przyjaznej atmosferze, współpracując z wybitnymi naukowcami, ale także praktykami, trenerami oraz zdobywać wykształcenie na wysokim poziomie korzystając z nowoczesnego zaplecza naukowego (m.in. laboratoria i pracownie).

W AWF Poznań ruch i zdrowie studenci zgłębiają z licznych perspektyw, łącząc różne zainteresowania.

Takie kierunki jak Wychowanie Fizyczne czy Sport to idealny wybór dla młodych sportowców, umożliwiający rozwijanie talentu i zdobycie wykształcenia wyższego.

Dietetyka i Fizjoterapia to świetna propozycja dla osób, które lubią dbać o zdrowie oraz pomagać innym.

Uczelnia pielęgnuje też artystyczne talenty na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej.

Natomiast jeśli pasjonują Cię podróże - wybierz Turystykę i Rekreację!

Kandydatów zainteresowanych badaniem układu nerwowego polecamy elitarne, międzywydziałowe studia II stopnia - Neurobiologię.

Wybierz swój kierunek:

Fizjoterapia

Dietetyka

Wychowanie Fizyczne

Sport

Taniec w Kulturze Fizycznej

Turystyka i Rekreacja

Neurobiologia - studia II stopnia

Drodzy Kandydaci, oferta Akademii poszerza się wciąż o nowe kierunki i nowe specjalności.

Na studiach licencjackich na kierunku Turystyka i rekreacja powstały trzy nowe specjalności – Turystyka przygodowa, Menedżer hotelarstwa i gastronomii oraz Turystyka sportowa. Na kierunku Taniec w kulturze fizycznej od tego roku obecne są specjalności: Nauczyciel tańca i choreograf oraz Instruktor tańca terapeutycznego. Nowością jest też uruchomienie na tym kierunku studiów II stopnia, ze specjalnością Body & Mind.

Turystyka przygodowa to specjalność dla tych, którzy poszukują aktywnych form spędzania wolnego czasu, myślą niekonwencjonalnie, są kreatywni, nie boją się niedogodności. Szukają nowych wyzwań i wrażeń podczas podróży, bliskiego kontaktu z przyrodą - którą chcą zrozumieć - a także kontaktu z kulturą, którą warto poznać z mniej znanej strony.

Specjalność Menedżer hotelarstwa i gastronomii umożliwi poznanie zasad organizacji i zarządzania zespołem i przedsiębiorstwem i pozwoli na nabycie umiejętności dobrego komunikowania się i negocjacji.

Turystyka sportowa, natomiast to spojrzenie na podróżowanie z punktu widzenia miłośnika sportu. Studenci odkryją świat sportu, jako ważną sferę dawnej i współczesnej kultury materialnej i niematerialnej, poznają najważniejsze polskie i zagraniczne regiony, destynacje oraz atrakcje turystyki sportowej.

Od lat prowadzona jest na kierunku specjalność Rekreacja, ciesząca się dużym zainteresowaniem. Wszystko o specjalnościach jest na stronie: link

Oferta edukacyjna AWF Poznań skierowana jest także do osób, których pasją jest taniec. Na I stopniu studiów kierunku Taniec w kulturze fizycznej od nowego roku akademickiego dostępne będą dwie specjalności: Nauczyciel tańca i choreograf oraz Instruktor tańca terapeutycznego.

Osoby, których pasjonuje tworzenie tańca i uczenie go innych, będą mogły wybrać specjalność Nauczyciel tańca i choreograf. Dzięki praktycznemu profilowi studiów absolwenci będą także przygotowani do pracy o charakterze performatywnym – łącząc wysoką sprawność fizyczną, umiejętności taneczne i twórczą postawę.

Instruktor tańca terapeutycznego to z kolei propozycja dla tych, którzy poprzez taniec chcą rozwijać sprawność fizyczną swoich podopiecznych. Jest to możliwe dzięki prozdrowotnemu charakterowi studiów i przedmiotom dedykowanym tej specjalności. Szczegółowe informacje o specjalnościach na stronie: link

Zachęcamy do rejestracji!

Dlaczego warto studiować w AWF Poznań?

- na naszej Uczelni panuje wyjątkowa, przyjazna atmosfera współpracy, budowana przez studentów oraz wykładowców,

- wyjeżdżamy na unikalne obozy sportowe letnie i zimowe nad jeziorem oraz w górach (np. w Alpach),

- nasza wyspecjalizowana kadra dydaktyczna współpracuje ze sportowcami, klubami i związkami sportowymi oraz innymi ośrodkami naukowymi,

- organizujemy wymiany zagraniczne w ramach programu Erasmus+,

- aktywnie prowadzimy sekcje sportowe, m.in. żeglarstwa, szermierki, wspinaczki górskiej, siatkówki,

- organizujemy dodatkowe wykłady, warsztaty oraz spotkania z praktykami,

- nasz kampus zlokalizowany jest w samym centrum Poznania,

- posiadamy bogatą ofertę kursów na trenera i instruktora sportu oraz studiów podyplomowych.UCZELNIA Z PASJĄ!

BĄDŹ W CENTRUM!

LETNI OBÓZ SPORTOWY


Obrazek

adres: ul. Królowej Jadwigi 27/39, 61-871 Poznań
telefon: (61) 835-50-00


Obrazek

strona internetowa: www.awf.poznan.pl